Jak przygotować się do zabiegu?

Aby depilacja była skuteczniejsza, przyjemniejsza i mniej bolesna trzeba się odpowiednio przygotować. Najważniejszą kwestią w depilacji jest odpowiednia długość włosa. Decyduje to o skuteczności depilacji jak i o odczuciach jakie będą towarzyszyły podczas zabiegu. Najodpowiedniejsza długość włosa to około 0,5 cm. Zbyt krótkie włoski mogą być trudniejsze do usunięcia i efekt utrzyma się nieco krócej, natomiast zbyt długie mogą powodować wiekszy dyskomfort.

Warto wykonać peeling, najlepiej na 3 dni przed depilacją wówczas włoski, które są wrośnięte będą miały siłę przebicia się przez skóre dzięki czemu depilacja będzie bardziej efektywna. Poza tym, peeling usunie martwy naskórek i oczyści skórę. W dzień depilacji lepiej nie używać kremów, balsamów i nie natłuszczać skóry innymi preparatami.

Panowie chcący depilować tors i plecy proszeni są o przyniesienie czystej koszuli w celi założenia jej po depilacji.

Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji,a kolejna depilacja była ławiejsza, szybsza i przyjemniejsza warto zadbać o skórę również podczas pielęgnacji domowej.

Należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu i regularnych peelingach.

W Salonie DEPILATORNIA mam do zaoferowania profesjonalne kosmetyki ELLA z lini Home Care, które pomogą wam zadbać o skórę w odpowiedni sposób:

-balsamy opóźniające odrost włosów
-preparaty zapobiegające wrastaniu włosków 
-peelingi 
-żele łagodząco - nawilżające 

Home Care to kosmetyki do pielęgnacji domowej bez parabenów, ftalanów, bez substancji ropopochodnych, bez sztucznych konserwantów i barwników. 

O czym należy pamiętać tuż po depilacji

Są pewne zasady, których należy przestrzegać. Przez dobę po depilacji odradza się:

  • wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych
  • korzystania z sauny i solarium
  • zażywania kąpieli morskich oraz kąpieli w basenach 
  • używania dezodorantów zawierających alkohol
  • używania kosmetyków zawierających chemiczne komponenty

Po depilacji warto też pamiętać o zachowaniu podstawowej higieny, gdyż skóra podatna jest na podrażnienia, bakterie mogą przeniknąć do mieszków włosowych i powodować powstanie stanów zapalnych.


Gabinet Urody INFINITY
Edyta Kwiatkowska

Ratuszowa 6/1
82-300 Elbląg

Poniedziałek - Piątek:
09:00 - 17:00
Sobota:
08:00 - 12:00